Co to jest Kryptowaluta Litecoin (LTC)?

Litecoin bywa nazywana pierwszą udaną „kryptowalutą alternatywną” . Została wydana w roku 2011 i stała się inspiracją dla programistów, którzy próbowali rozszerzyć bazy użytkowników kryptowalut poprzez zmianę kodu Bitcoin i wykorzystanie go do uruchomienia nowych rodzajów sieci.

Chociaż litecoin nie był pierwszą kryptowalutą, która skopiowała kod Bitcoina i zmodyfikowała jego funkcje, jest jedną z najbardziej znaczących historycznie. Z czasem dająca solidne podwaliny pod rynek kryptowalut, pomimo że czasami spotkała się z krytyką, że brakuje jej jasnej propozycji wartości.

Foto: Moneta kolekcjonerska Litecoin.

Dla przykładu, Litecoin najpierw różnicuje swoją technologię, skracając czas potrzebny na dodanie nowych bloków transakcji do blockchainów. Pomysł był atrakcyjny dla handlowców, którzy czasami zmuszeni byli czekać na 6 potwierdzeń (około godziny), zanim bezpieczne uznanie płatności Bitcoinami będzie ostateczne.

W połowie 2010 roku osłabło zainteresowanie kupców kryptowalutą, jednak Litecoin przyjął bardziej agresywne podejście do rozwoju, zastosował pionierskie nowe funkcje, takie jak Lightning Network i Segregated Witness. Obecnie również Bitcoin korzysta z najnowszych wersji tych technologii.

Foto: Zbiór monet kolekcjonerskich Litecoin.

Zamiast podsycać konkurencję między sieciami, rynek w dużej mierze postrzegał te wysiłki jako zgodne z wartościami Litecoin. Projekt różni się od wielu innych kryptowalut tym, że zawsze był pozycjonowany jako uzupełnienie Bitcoin, a nie konkurencję.

Wczesne działania marketingowe projektu posunęły się tak daleko, że przedstawiano Litecoin jako srebro, gdzie Bitcoin to złoto hasło, które do dziś przyciąga potencjalnych nabywców.

Exit mobile version
Przejdź do paska narzędzi