Finanse

Trzy niesamowite sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Jesteś już osobą dorosłą? Wyprowadziłeś się od rodziców i postanowiłeś żyć na własny rachunek? Świetnie. Wobec tego musisz mieć oszczędności, które zapewnią stabilizację finansową. To niezwykle istotne, szczególnie gdy podjąłeś już decyzję o samodzielności. Teraz wszystko w Twoich rękach… i głowie. Zarządzanie własnymi pieniędzmi jest niezwykle istotne. Trzeba rozsądnie i optymalnie zarządzać swoimi oszczędnościami, żeby być przygotowanym na różne losowe sytuacje, takie jak na przykład utrata pracy lub choroba.

Zacznij od rzeczy małych.

Wyobraź sobie siebie robiącego zakupy w sklepie. Gdy sprzedawca wydaje resztę w wysokości na przykład kilkunastu złotych, pamiętaj żeby odkładać 10 złotych do skarbonki. Nie odczujesz w ten sposób braku pieniędzy w swoim portfelu, a po kilku miesiącach, nazbiera się sensowna kwota.

Nie potrzebuję karty kredytowej.

Podejmij od razu decyzję o pozbyciu się kraty kredytowej. Nie musisz jej przecież używać i pamiętaj, że generuje dodatkowe koszty. Nie pozwól, by banki zarabiały prowizję przez co Twój budżet będzie się regularnie uszczuplać.

Nie płać wysokich rachunków za internet i telefon!

Bez problemu możesz obejść się bez szybkiego internetu. Przecież służy on Tobie tylko do czytania najnowszych wiadomości, dokonywania zakupów i sprawdzania konta bankowego. Podobnie sytuacja ma się z telefonem. W tym wypadku również możesz wybrać niższy abonament, bo przecież dzwonić można do drugiej osoby tylko w ważnej sprawie.

Mam nadzieję, że skorzystasz z wyżej wymienionych porad i dzięki temu zaoszczędzisz konkretną sumę pieniędzy. Nie kupuj rzeczy, które są Tobie zbędne. Nie musisz przecież szpanować przed sąsiadem drogim samochodem czy najnowszym telefonem. To ważne, jeśli chcesz być osobą, która zamierza świadomie oszczędzać gotówkę. Każda złotówka się liczy i od Ciebie zależy czy będziesz podejmować racjonalne i przemyślane decyzje w dziedzinie budowania własnej niezależności finansowej. Oszczędzanie pieniędzy jest fajnym i przyjemnym procesem. To od Ciebie zależy, jak będziesz dysponować swoimi pieniędzmi.

Kasia Milenowicz

Pasjonatka ekonomii oraz nowych technologii. Inwestorka giełdowa, rynku walutowego Forex oraz świata Kryptowalut. Na rynku od 2005 roku. Zwoleniczka zdrowego trybu życia, "czystego" odżywiania oraz fitness.

Jeden komentarz

  1. Jak ktoś nie potrafi oszczędzać to nawet jak wygra 5 mln zł w totolotka to przewali to wszystko w ciągu kilku lat. Taka prawda…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button